ÖZGÜN DIŞ TASARIM

Hızla değişen dünyamızda CITROËN, günümüz müşteri beklentilerine en iyi şekilde cevap verebilmek için C4 CACTUS ile gerçek bir alternatif sunuyor. CITROËN C4 CACTUS yeni bir araçta sunulan her şeyin üzerine daha fazla tasarım, daha fazla konfor ve daha kullanışlı teknolojiler ekliyor ve tüm bunları akılcı bütçeler dahilinde sunuyor.

BİR CITROËN YENİLİĞİ: BUMP ®

Stilin ve işlevselliğin birleşimi… Airbump’larda bulunan hava kapsülleri amortisör görevi görerekoluşabilecek küçük darbelere karşı koruma sağlıyor (4 km/s kadar). Ayrıca araç bakım ve tamirmaliyetlerinin düşürülmesine de yardımcı oluyor.

AIR BUMP AYRICALIKLI BİR TEKNOLOJİ

Günlük hayatta oluşabilecek küçük darbelere Airbump®’lar gerçek bir koruma sağlar. Yumuşak bir malzemeden üretilen (Üretan Termoplastik) hava kapsülleri oluşan darbeleri emmeye yardımcı olur. Hem estetik hem de pratik olan patentli bu teknoloji ilk defa CITROËN tarafından geliştirilmiştir.

ESTETİK VE KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR

CITROËN C4 CACTUS, 4 farklı Airbump® rengi (siyah, kum gri, koyu gri, çikolata rengi) ve 9 farklı gövde rengi ile kişiselleştirme adına zengin bir yelpaze sunuyor. Size de sadece uygun CITROËN C4 CACTUS’ünüzü seçmek kalıyor!

KONFOR ALANI

Kendine özgü tasarımı ile ön panel yolcu tarafında geniş bir hareket alanı sunuyor.

İÇ MEKAN ŞIK VE RAFİNE

CITROËN C4 CACTUS sizlere ince hatlara sahip rafine bir ön panel sunuyor. Aracın tüm sürüş ve konfor fonksiyonlarının (klima, sürüş yardım ekipmanı, telefon, müzik sistemi, navigasyon, araç içi kontroller) 7“ dokunmatik tablet ekrana taşınması ile ön alanda geniş bir alan yaratılmış. Sürüş bilgileri ise direksiyon üstündeki dijital ekrana yansıtılıyor. ETG otomatik şanzımanlı versiyonlarda ise “Easy Push” sistemi ile vites kolu kaldırılarak 3 kumanda butonu ile sadeleştirilmiş.

DAHA FAZLA PAYLAŞIM İÇİN KANEPE TARZI ÖN KOLTUKLAR

CITROËN C4 CACTUS’ün ön geniş koltukları, daha fazla konfor için kanepe anlayışı ile tasarlanmış. Öndeki iç mekan oldukça şık. Kapı kolları, “Top Box” torpido ve ön panel dekoru el işi şık valizleri andırıyor. (1) Geleneksel vites kolu araçtan kaldırıldı ve “Easy Push” sistemi ile sadeleştirildi. Kullanımı oldukça kolay bu sistem, 3 kumanda butonundan oluşuyor “D, N, R”. Ayrıca manuel geçişler için de direksiyonun yanında kulakçıklar mevcut. (2) CITROËN C4 CACTUS, “Top Box” ile oldukça geniş bir torpido alanı sunuyor. (3) İdeal ve rahat bir sürüş pozisyonu yaratmak için CITROËN C4 CACTUS, farklı bir tasarımla geniş bir kol dayama sunuyor (versiyonlara göre değişkenlik gösterebilir).

KOMPAKT AMA FERAH

Kompakt ölçüleri ile (uzunluk 4,16 m.) şehir içi manevralarını rahatça yapabilen CITROËN C4 CACTUS, 2,60 m. dingil mesafesi ile de müşterilerine cömert bir yaşam alanı sunmaktadır. Ön panelin sadeleştirilmiş çizgileri ve kanepe şeklindeki koltuklar ön alanın rahatı düşünülerek tasarlanmıştır. Ayrıca 358 litrelik bagaj hacmi ile de CITROËN C4 CACTUS oldukça iddialı…

AYDINLIK VE KORUMALI

CITROËN’e özel yüksek ısı izolasyonlu panoramik cam tavan, aracın içine devamlı filtrelenmiş bir ışığın girmesini sağlar. Filtrelenmiş koruması sayesinde panoramik cam tavan yazın sizleri UV ışınlarından korur ve sıcaklığı minimalize eder. Kışın ise mükemmel termik izolasyonu sayesinde sıcaklığın korunmasını sağlar. Bu iki durumda da, içerideki ısı dengesi en etkin şekilde kullanılır. Panoramik cam tavanın öne çıkan bu özelliği sayesinde, camın altına ekstra koruyucu mekanizma konulmasına gerek kalmadan aracın toplam ağırlığından kazanılmasına yardımcı olmuştur. Bu da, yakıt tüketimi tasarrufunu beraberinde getirmiştir.

KULLANIŞLI TEKNOLOJİ

CITROËN C4 CACTUS, size günümüzün gerçek ihtiyaçlarına yönelik yeni teknolojiler sunuyor.

DOKUNMATİK TABLET EKRAN İLE HERŞEY ELİNİZİN ALTINDA

CITROËN C4 CACTUS’te aracın tüm sürüş ve konfor fonksiyonları, 7”dokunmatik tablet ekran üzerinden yönetilir. *Bu broşürde yer alan ekipmanlar versiyonlara göre farklılık gösterebilir. ** Bluetooth’a uyumlu telefon olmalıdır. ***Apple markasının ürünlerine uyumlu olmalıdır.

DAHA FAZLA VERİM, DAHA FAZLA KEYİF

CITROËN C4 CACTUS, sürüş keyfini akılcı bütçelerle birleştiriyor. Rakiplerine göre yaklaşık 200 kg daha hafif olması sizin de bütçenizi hafifletiyor. Sürüş keyfiniz ve konforunuz her zamanki gibi ön planda tutulurken araçtan sağlanan hafiflik ve yeni nesil motorların kullanılması yakıt tüketiminde büyük avantaj sunuyor.

PURETECH MOTORLAR

CITROEN C4 CACTUS, günümüz sorularına en iyi şekilde cevap veriyor. Mesela “Yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerlerini düşürürken sürüş keyfi nasıl artırılır?” Bu soruya cevap verebilmek adına, araçta hem ekonomik hem de reaktif yeni nesil motor olan Puretech motor kullanılmış. Euro6 reglemantasyonuna göre Puretech değerleri de oldukça iddialı… Puretech 82 HP e-VTi 82P (Euro6): 4,3 L/km ortalama yakıt tüketimi, 98 g/km CO2 emisyon.

İLHAM

CITROËN C4 CACTUS’ün dış tasarımı kadar iç mekandaki rafine ve zarif çizgileri de dikkat çekiyor.